Апартмани Танески

За нас

Нашиот објект претставува спој на одвоеност и интимност, нудејќи одлични услови за одмор и релаксација надвор од градскиот метеж и бучава, во мирна околина и спој на чист планински воздух и поглед на езерската шир.
Лоцирани сме на атрактивна локација во населбата Коњско, на само 300 метри од брегот на Охридското Езеро, 6km од центарот на Охрид и 17km од аеродромот "Св. Апостол Павле".
Во близина се најпопуларните плажи и големи хотели на Охридското крајбрежје: Метропол, Лагадин, Гранит ...
Имаме капацитет од 25-30 легла, во еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби, а секоја соба има сопствено купатило.
Исто така располагаме со сопствен паркинг, трпезарија со 50 седишта и кабловска телевизија и голем двор со градина за целовремено уживање во погледот и тивката околина.
Нудиме и можности за организирање на помали деловни настани, семинари, работилници и слично.

Изјави на наши гости:

The hostel is situated not far from the city Ohrid. It has picturesque view of the lake and much fresh air in the mornings. If you want to feel the difference between the hustle of city and the silence of countryside - you should definitely choose this hostel! The owners are so sweetheart and sincere people so I want to come back again and again.

VikaBra, Russia

This is very nice place, quiet, not far from Ohrid lake and the city. The climate is very nice - it is 700m above the sea level so the sun is not so crazy like in Greece - you can enjoy it all day around sitting next to the lake in the shadow of the trees.

Igor, Ukraine

Quiet area, close to nice beaches, close to mountains and hiking, plum tree, good view, nice and comfortable room.

Lewis, USA

Идеальное место! Прекрасный вид из апартаментов на озеро. Очень комфортный пляж. Что касается владельцев отеля - тут просто высшая оценка! Я влюбилась в это место, этот отель и его хозяев. С удовольствием приеду сюда еще.

NathenStar, Russia

Соби


Секоја соба има тераса, сопствено купатило и фрижидер.

Нудиме ноќевање со појадок или само ноќевање.

Услуги

На барање:

Контакт

Коњско, Охрид, Македонија

GPS: 41.061577, 20.805048

contact@taneski.mk

+389 70 212 343
+389 71 212 343

Доколку имате прашања, слободно контактирајте не,
ќе Ви одговориме најбрзо можно.

[X] photo < >